Bosch GSB 185-LI 0611924020
Brand: Bosch
Price: €157,45
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 0ebd2123-45ee-4785-9bcf-df0f3a912019
Description
Getriebe: 2-Gang
max. Leerlaufdrehzahl: 1.900 U/min
max. Drehmoment hart: 50 Nm
max. Drehmoment weich: 21 Nm
Drehmomentstufen: 20 + 2
max. Bohrdurchmesser in Beton: 10 mm
max. Bohrdurchmesser in Stahl: 10 mm
max. Bohrdurchmesser in Holz: 35 mm
max. Leerlaufdrehzahl 1. Gang: 500 U/min
max. Leerlaufdrehzahl 2. Gang: 1.900 U/min
Werkzeugaufnahme: Schnellspannbohrfutter
Bohrfutterspannweite: 1,5 - 13 mm
Akkuspannung: 18 V
Anzahl Akkus: ohne Akku
Abmessungen: 17,7 x 5,4 x 22,9 cm
Gehäusefarbe: blau
Zielgruppe: Hobbyanwender/Heimwerker
Serie: Bosch Professional
Specifications
| Bauart | Akku-Bohrschrauber |
|---|---|
| Getriebe | 2-Gang |
| max. Leerlaufdrehzahl | 1.900 U/min |
| max. Drehmoment hart | 50 Nm |
| max. Drehmoment weich | 21 Nm |
| Drehmomentstufen | 20 + 2 |
| max. Bohrdurchmesser in Beton | 10 mm |
| max. Bohrdurchmesser in Stahl | 10 mm |
| max. Bohrdurchmesser in Holz | 35 mm |
| max. Leerlaufdrehzahl 1. Gang | 500 U/min |
| max. Leerlaufdrehzahl 2. Gang | 1.900 U/min |
| Werkzeugaufnahme | Schnellspannbohrfutter |
| Bohrfutterspannweite | 1,5 - 13 mm |
| Akkuspannung | 18 V |
| Anzahl Akkus | ohne Akku |
| Abmessungen | 17,7 x 5,4 x 22,9 cm |
| Gehäusefarbe | blau |
| Zielgruppe | Hobbyanwender/Heimwerker |
| Serie | Bosch Professional |
Reviews
Quality and price are unbeatable
Arrived well packaged, very pleased
Arrived safe and sound, very pleased
Wow! Amazing value
Exactly as the description, cheers!
Can't fault it, great price too
Exactly as the description, cheers!
Spot on mate, spot on
Legit so good
Great value for money. Will definitely be buying again.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.